Producent sprężyn skrętnych
Sprężyny skrętne
Sprężyny skrętne – dość skomplikowane, zwijane cylindrycznie stosowane są w przypadku obciążeń osiowych w większości przypadków gdy mamy do czynienia z ruchem okrężnym. W wyniku działającej siły następuje skręcanie materiału. Montowane są zazwyczaj na wałkach, sworzniach itp. Ważne aby element na którym jest mocowana miał mniejszą średnicę niż wewnętrzna średnica sprężyny i aby sprężyna znajdowała się w wstępnym naprężeniu.
Możliwości wykonania jest wiele – z wąsami prostymi, zagiętymi o zróżnicowanym kącie pomiędzy zaczepami i ilością zwojów czynnych.
Dzielą się również na prawo i lewozwojne z profilowanymi i nieprofilowanymi końcami.
Wyróżniamy też sprężyny skrętne ramkowe posiadające łącznik między uzwojeniem lewo i prawozwojnym.
Ważnymi cechami sprężyn jest trwałość i wytrzymałość, które uzależnione są przede wszystkim od rodzaju materiału, z jakiego je wykonano.
Produkcja sprężyn skrętnych na potrzeby różnych branż
Jako producent sprężyn skrętnych dostarczamy rozwiązania dla wielu sektorów przemysłu - od motoryzacji po branżę meblową i elektroniczną. Sprężyny skrętne dzięki swojej zdolności do przenoszenia sił są wykorzystywane w mechanizmach, takich jak zawiasy drzwiowe, klapy bagażnika, zegarki czy sprzęt elektroniczny. Ze względu na szeroki zakres zastosowań produkcja sprężyn skrętnych w naszym zakładzie uwzględnia specyfikację techniczną klienta. Uwzględniamy nie tylko średnicę, długość czy kształt zaczepów, ale również dobór materiałów i doradztwo techniczne.
Produkcja sprężyn skrętnych każdego rodzaju
Sprężyna skrętna – 0°
Sprężyna skrętna – 0°
Sprężyna skrętna – 180°
Sprężyna skrętna – 270°
d – grubość drutu z jakiego jest wykonana sprężyna
Dm=Dp – średnica podziałowa sprężyny, Dz – średnica zewnętrzna, Dw- średnica wewnętrzna
nw=zc – ilość zwojów czynnych
A – długość ramion liczona od środka sprężyny
Alpha – max. kąt odchylenia
c – sztywność sprężyny wyrażona w N/mm
R/L – prawoskrętna lub lewoskrętna