Producent sprężyn naciągowych

Sprężyny naciągowe
Sprężyny naciągowe – często stosowane, działają na siły rozciągające a ich zadaniem jest przyciąganie do siebie elementów, utrzymując je w stałym położeniu.
Sprężyna naciągowa wyposażona jest w charakterystyczne uchwyty na końcach, które umożliwiają zaczepienie na nich innego elementu – łańcucha, konstrukcji, łącznika czy haka. Zaczepy mogą mieć różną budowę i położenie co prezentują poniższe rysunki. (zaczep angielski, niemiecki lub hak o różnej długości). Zastosowanie maja tez haki wpuszczane – obrotowe, gwintowe I innego typu.
Ważnymi cechami sprężyn naciągowych jest trwałość i wytrzymałość, a podatność na te cechy zależy od właściwości materiału, który został zastosowany do ich produkcji. W naszej firmie używane są jedynie tworzywa, dzięki którym możliwe jest uzyskanie tych pożądanych w przemyśle parametrów.
W celu ochrony przygotowywanych dla naszych klientów akcesoriów przed możliwością pojawienia się odkształcenia na ich powierzchni, wykorzystywane są do wzmocnienia specjalistyczne materiały stalowe.
Sprężyna naciągowa – wykorzystywane materiały
Aby zapobiec odkształcaniu się sprężyn naciągowych, stosujemy do ich wytwarzania specjalne odmiany stali w tym drut sprężynowy:
Drut sprężynowy patentowany
wytwarzany jest zgodnie z normą międzynarodową EN 10270-1 (DIN 17223), w wersji standardowej lub ocynkowanej,
Drut sprężynowy nierdzewny
w trakcie wytwarzania którego stosowana jest norma jakości EN 10270-3 (DIN 17224) (Kos, SANDVIK 12R10, GARBA). Materiał ten jest kwasoodporny, co sprawia, że może być bardzo szeroko wykorzystywany w przemyśle.
Jedną z opcji wzmocnienia wytwarzanych produktów jest użycie w tym celu ocynku galwanicznego, a także malowania proszkowego do pokrycia nimi elementów metalowych.
Zastosowanie sprężyn naciągowych
Sprężyny naciągowe są niezastąpione w konstrukcjach wymagających stabilizacji elementów, takich jak:
- systemy zamykania,
- urządzenia transportowe,
- mechanizmy precyzyjne.
Jako producent sprężyn naciskowych dbamy również o to, aby nasze detale doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach środowiskowych.
Produkujemy wszystkie rodzaje sprężyn naciągowych
Jesteśmy w stanie wykonać również dowolny typ sprężyny naciągowej, który nie znajduje się w standardowej ofercie, po otrzymaniu przez nas parametrów zamawianych przez klienta. W celu poglądowego zaprezentowania klientom możliwych realizacji, przedstawiamy szablony wykonywanych produktów, które uwzględniają chociażby takie parametry jak:
- liczba zwojów całkowitych oraz czynnych,
- długość uzwojenia czynnego,
- grubość drutu,
- długość sprężyny naciągowej oraz jej sztywność.
W naszej firmie każdy projekt traktujemy indywidualnie, uwzględniając unikalne wymagania techniczne i specyfikę zastosowania. Produkcja sprężyn naciągowych może obejmować również doradztwo w doborze odpowiednich materiałów i metod wykończenia, aby zapewnić maksymalną trwałość i funkcjonalność.
Na życzenie klienta wykonamy każdy rodzaj sprężyny
z poza katalogu z dowolnie dobranymi parametrami.
Oczka C

Szablon 1

Szablon 2
Oczka S

Szablon 1

Szablon 2
Oczka Krzyż

Szablon 1

Szablon 2
d – grubość drutu z jakiego jest wykonana sprężyna
Dm=Dp – średnica podziałowa sprężyny, Dz – średnica zewnętrzna, Dw- średnica wewnętrzna
Lo – długość sprężyny w stanie swobodnym
L=Lm – długość uzwojenia czynnego (roboczego)
Ln – długość sprężyny przy działaniu siły Fn
Fn – siła jaka działa na sprężynę w N
c – sztywność sprężyny wyrażona w N/mm
z – ilość zwojów całkowitych
zc – ilość zwojów czynnych

Zaczep niemiecki
Zaczep angielski

Zaczep angielski
Zaczep niemiecki jednostronny

Zaczep niemiecki podwójny
Zaczep niemiecki podwójny jednostronny

Zaczep odciągnięty wydłużony
Zaczep odciągnięty jednostronny